Spread the love

תיארנו את המשמעות של Asset Operations Management עבור צוותי תחזוקה, אמינות ותפעול, אבל עכשיו הגיע הזמן להעמיק. במהלך השבועות הקרובים, נתאר את שמונת עמודי התווך של תפעול נכסים. אלו הם רעיונות הליבה מאחורי הרעיון הגדול יותר, והם יספקו הבנה טובה יותר של מה באמת כולל תפעול נכסים.

היום אנו מכסים את נדבך 5: פעילות נכסים היא מחזור חיים עשיר, לא רק נקודת זמן.

מצב התעשייה
יש מחסור גדול בכוח אדם ותחלופה גבוהה המתרחשת כיום בתעשיית הייצור. במקביל, הביקוש לעובדי תחזוקה צפוי לגדול ב-13% במהלך עשר השנים הקרובות עקב המשך האימוץ של טכנולוגיות חדשות.

אבל מה שראינו גם הוא שלמעלה מ-2.1 מיליון משרות ייצור בארה”ב יישארו לא מאוישות עד 2030. מעסיקים אומרים שקשה יותר למצוא כישרונות היום ב-36% מאשר ב-2018. בנוסף, שיעורי ההתשה גבוהים באותה מידה. כ-25%. תאר לעצמך שאתה מפנה את כל כוח העבודה שלך כל ארבע שנים. זה מה שקורה עכשיו.

כשאנחנו מדברים על השינוי בחשיבה שלנו לכיוון שצוותים נתמכים טוב יותר, מוערכים ולבסוף מובנים, אנחנו מאמינים ששינוי בהלך הרוח הוא לא רק חשוב, הוא קריטי לחלוטין עבור התעשייה שלנו.

ארבע סיבות ניהול תפעול נכסים חיוני עבור צוותים
פתרון לניהול תפעול נכסים הוא לא רק מונח שאנחנו מדברים עליו; זה שינוי מאוד שונה ביחס לאופן שבו מערכות עובדות בתוך חברות. זה נבנה למטרה להפגיש את כל הצוותים הללו והנתונים שלהם, כך שהם יכולים לתת החלטות עסקיות. זה משפט המפתח: ליידע החלטות עסקיות.

זה לא רק על ניהול נכסים. על הצוותים לחשוב כיצד נכסים אלה והניצול שלהם משפיעים על העסק. על ידי כך, צוותי תחזוקה, אמינות ותפעול יקבלו מושב בטבלת ההכנסות. אבל כדי לעשות זאת, הצוותים האלה צריכים לקבל את הנראות המלאה לאורך כל מחזור החיים.

זה אולי מפתה למחוק את ניהול תפעול נכסים כעוד קמפיין של טעם החודש, אבל יש בו ארבעה אלמנטים שמבטיחים את מיקומו בחברה שלך כמערכת הוליסטית מתמשכת.

מאחד תחזוקה, אמינות ותפעול
Asset Operations Management הוא פתרון ייעודי המיועד לאופן שבו עובדים אנשי תחזוקה, אמינות ותפעול. הוא עוקב אחר נתוני נכסים, עלויות והכנסות – לא רק אחד או אחר. זה נותן לצוותים כלי חזק מספיק עבור זרימות עבודה מורכבות מרובות צוותים. כעת חברה היא צוות אחד שעובד יחד על פעולות נכסים כדי להשיג מטרה משותפת.

הוא אינטואיטיבי לשימוש של כל עובד
למרות שזה עשוי להיראות מכריע, ניהול תפעול נכסים הוא למעשה פשוט לאימוץ עם הכשרה מינימלית הנדרשת. הפרודוקטיביות וקבלת ההחלטות משתפרים באופן מיידי עקב ההתפתחות העקבית של המערכת כדי לספק ערך.

מספק מרכז פיקוד לנתונים
פתרון Asset Operations Management משלב נתונים ממקורות אקטיביים ופסיביים; מארגן נתוני צוות מתחזוקה, אמינות ותפעול; ומחבר נתוני נכס למדדי מנהלים. מרכז פיקוד משמש גם כבסיס ידע דינמי לכל הצוותים, מה שמגביר שיתוף פעולה ותקשורת בין תפקודיים.

משתמש בגישה אקולוגית
כאשר אנו מזכירים גישה של מערכת אקולוגית, אנו מתכוונים לאינטגרציה, ליכולת להתחבר למערכות אחרות מכיוון שהפלטפורמה עצמה נועדה לאחד נתונים. אז לניהול תפעול נכסים יש דגש על אינטגרציה, כאשר הוא מכוון לקונסטלציה של פתרונות לעומת היותה מערכת עצמאית שנועדה לשמור אותך שבוי.

קנייה מאובטחת מכל הרמות
תהליך ניהול שינויים יעיל הוא חיוני להשתלת ניהול תפעול נכסים. הוספת הלך הרוח והמערכת הללו לתהליך שלך תהווה ככל הנראה שינוי בדרך שבה החברה שלך פועלת, והצוות עשוי להיות עמיד בפני השינוי הזה.

בנוסף לוודא שההיבטים הטכניים מטופלים בצורה נכונה, תהליך התרבות וההחלפה עצמו צריך להתנהל באופן שיעזור לכולם לעלות על הסיפון. בין אם מדובר באנשי תחזוקה או בכירים ברמה גבוהה, הכשרת עובדים למטרת ניהול תפעול נכסים והמחשה כיצד זה ישפר את מקום העבודה יכולים לסייע בבטחת רכישה.

לא רק שצריכה להיות רכישת עובדים, אלא שהצוותים צריכים גם להיות מעודכנים בתהליכים חדשים, איך הם יעבדו ומה מצופה מהם. אם תהליך היישום אינו מטופל היטב, הצוותים עלולים לאבד אמון ולבחור בדרכים הישנות.

מממגורות מנותקות למערכת אקולוגית צומחת
זה לא משנה אם אתה בשטח עושה את התחזוקה, אתה חשוב לא פחות מהאנשים שמקבלים החלטות תפעוליות ומבצעים ניהול נכסים. ניהול תפעול נכסים הוא שכל בעל עניין מאוחד בתוך מערכת אחת. הדור הבא של העבודה אפשרי, הכרחי, והוא מתחיל בכולנו.